dachy okna Bud24 przetargi dekarze forum kontakt

Pomoc     Wyszukaj     Użytkownicy     Rejestracja     Profil     Logowanie     Zaloguj by sprawdzić wiadomości    
Obecny czas: 2017-06-23 00:11

Strona główna » Forum budujących - fazy budowy » Wykończenie z zewnątrz » Odp: styropian z imitacja cegly klinkier...
1 2 3 4 / 4 wszystkich
 Szybka rejestracja       Login:       Hasło:       Powtórz hasło:       Adres e-mail:        
Autor Post

sergio

Świeżak

Miejsce:
Wysłany: 2009-01-03 20:11:12, Temat: styropian z imitacja cegly klinkierowej

Witam wszystkich zainteresowanych.Obecnie pracuje w niemczech i zauwazylem ze stare,brudne kamienice sa odnawiane.Bylem przekonany ze jest to nowy klinkier lub oczyszczony klinkier ale po dokladnych ogledzinach okazalo sie ze jest to imitacja! Z zewnatrz mozna sadzic ze sa to plyty styropianu z okleina łudzaco przypominajaca cegle klinkierowa.Niestety nie moge znalezc producenta.Czy ktos zna ten temat? Prosze o wszelkie wskazowki.         SEWERYN 

~pawlus 73

niezarejestrowany
Wysłany: 2009-06-06 16:13:48, Temat: styropian z imitacja cegly klinkierowej

po prostu widziałeś plytki klinkierowe na styropianie :) Są różne systemy mocowania.

Pozdrawiam
~sergio

niezarejestrowany
Wysłany: 2009-06-14 22:09:12, Temat: styropian z imitacja cegly klinkierowej

Teraz sprawdziłem dokładnie,nawet ,,wyrwałem ,,kawałek tego ustrojstwa .To nie jest płytka klinkierowa drogi pawlusie 73 ,na wierzchu znajduje się plastikowa imitacja klinkieru.Czekam na podpowiedzi i pozdro dla wszystkich zainteresowanych.

JMD

Złota rączka

Miejsce:
Wysłany: 2010-10-06 11:47:28, Temat: Odp: styropian z imitacja cegly klinkierowej

Z tego co piszesz wynika,że kamienice odnawiane były za pomoca cegły klinkierowej. A możesz wstawić zdjecia? Wtedy o wiele łatwiej będzie można ocenić ten materiał.

melesz

Pismak

Miejsce:
Wysłany: 2011-01-23 22:07:58, Temat: Odp: styropian z imitacja cegly klinkierowej

Witam.
Kolega mial na mysli na pewno to: http://www.boegerfassaden.de/polnisch/index.html

miron

Złota rączka

Miejsce:
Wysłany: 2011-02-16 10:07:02, Temat: Odp: styropian z imitacja cegly klinkierowej

ciekawa sprawa nigdy nie widziałem czegoś takiego, można prosić o więcej informacji

Tanie ogrzewanie

Świeżak

Miejsce:
Wysłany: 2011-04-22 10:27:28, Temat: Odp: styropian z imitacja cegly klinkierowej

Zerknij na tą propozycje http://panespol.pl Masz większy wybór paneli imitujących cegłę, kamień itp. Zrobione na bazie specjalnej pianki poliuretanowej, można powiedzieć że izoluje dekorując.

sergio 7

Pismak

Miejsce:
Wysłany: 2011-05-01 19:31:22, Temat: Odp: styropian z imitacja cegly klinkierowej

Dzięki za link był bardzo pomocny,wysłałem zapytanie.Nie wiem czy ich produkty nadają się na zewnątrz.

sergio 7

Pismak

Miejsce:
Wysłany: 2011-05-01 19:40:23, Temat: Odp: styropian z imitacja cegly klinkierowej

sergio 7 to ten sam sergio,długo tu nie byłem i mnie usunął zarząd. Jeżeli mowa o imitacjach to dzięki za wszystkie podpowiedzi,wszystko sprawdzam ale wielu producentów olewa mnie.prawdopodobnie mój dom to zbyt mały interes dla.Odpowiedziała mi tylko niemiecka firma a jej polska jednostka jest cicha jak grób.Dowiedziałem sie ,że przybliżony koszt izolacji na 180 m2,grubości 8 cm to ok 27000 zł.Jest to poliuretan z 2.5 cm klinkierem plus cały system.Jeszcze mam rok na szukanie,pozdrawiam.

melesz

Pismak

Miejsce:
Wysłany: 2011-05-01 23:18:59, Temat: Odp: styropian z imitacja cegly klinkierowej

sergio 7 napisał:

sergio 7 to ten sam sergio,długo tu nie byłem i mnie usunął zarząd. Jeżeli mowa o imitacjach to dzięki za wszystkie podpowiedzi,wszystko sprawdzam ale wielu producentów olewa mnie.prawdopodobnie mój dom to zbyt mały interes dla.Odpowiedziała mi tylko niemiecka firma a jej polska jednostka jest cicha jak grób.Dowiedziałem sie ,że przybliżony koszt izolacji na 180 m2,grubości 8 cm to ok 27000 zł.Jest to poliuretan z 2.5 cm klinkierem plus cały system.Jeszcze mam rok na szukanie,pozdrawiam.
Witam. Piszac , ze odpowiedziala tylko firma niemiecka miales na mysli firme ktorej link podalem? Jezeli tak, to napisz. Skontaktuje sie z ta firma w ich siedzibie w Niemczech. Jezeli wejdziesz na ich strone niemiecka, to tam masz troche wiecej danych dotyczacych tego systemu jak rowniez broszury do sciagniecia. Link do strony ktory podal budowlaniec2 pare postow wczesniej wyglada na to ze ta firma oferuje podobne produkty. Pozdrawiam

sergio 7

Pismak

Miejsce:
Wysłany: 2011-05-03 20:53:55, Temat: Odp: styropian z imitacja cegly klinkierowej

Dzięki melesz,ja wysłałem do tej firmy zgłoszenie. Wysłali do mnie grubą kopertę z ofertą,katalogami i zachętą do współpracy.Ta firma najbardziej mi się podoba jest konkretna.Mają siedzibę niedaleko Frankfurtu nad Odrą,może do nich kiedyś wpadnę po drodze do domu.Mają też oddział w Polsce gdzie dowodzi niejaki pan Patelczyk, firma z Polski szczyci się osiągnięciami ale zlewa małych klientów. Nie odpowiadają na pytania.Może masz lepsze kontakty to będę wdzięczny.

melesz

Pismak

Miejsce:
Wysłany: 2011-05-03 21:02:10, Temat: Odp: styropian z imitacja cegly klinkierowej

Witam. Niedaleko Frankfurtu ( miejscowosc Wriezen ) znajduje sie firma ktora sprzedaje ich produkty. Zentrala znajduje sie w miejscowosci Waßmansdorf niedaleko lotniska Schönefeld. Jezeli bym tam mial pytac, to o co konkretnie mam zapytac? Pozdrawiam

melesz

Pismak

Miejsce:
Wysłany: 2011-05-03 21:02:38, Temat: Odp: styropian z imitacja cegly klinkierowej

Witam. Niedaleko Frankfurtu ( miejscowosc Wriezen ) znajduje sie firma ktora sprzedaje ich produkty. Zentrala znajduje sie w miejscowosci Waßmansdorf niedaleko lotniska Schönefeld. Jezeli bym tam mial pytac, to o co konkretnie mam zapytac? Pozdrawiam

sergio 7

Pismak

Miejsce:
Wysłany: 2011-05-03 22:54:23, Temat: Odp: styropian z imitacja cegly klinkierowej

Hallo melesz ,jeśli masz czas to zapytaj o cenę m2 ze wszystkim co tam potrzebne i czy udzielą gwarancję na produkt jeśli ja sam zamontuję.Pozdrawiam.

melesz

Pismak

Miejsce:
Wysłany: 2011-05-03 23:21:30, Temat: Odp: styropian z imitacja cegly klinkierowej

Postaram sie do piatku cos dowiedziec. Co do m2 to mi na pewno cos powiedza. Napisz mi chociaz ile ten dom ma rogow. Pytam tylko z ciekawosci, poniewaz przy tym systemie masz tez gotowe rogi wewnetrzne i zewnetrzne i nie chcialbym zgadywac jak juz bede pytal o konkrety. Pozdrawiam

sergio 7

Pismak

Miejsce:
Wysłany: 2011-05-04 21:08:37, Temat: Odp: styropian z imitacja cegly klinkierowej

Dobry wieczór.  Nasz dom można nazwać stodołą,jest bardzo prosty.Cztery narożniki wys.ok 3.5 m.Okna 12 w tym brama garażu i drzwi wejściowe.Jeżeli miałbym wybrać styl to chciałbym czerwoną cegłę,postarzana lub klinkier.Grubość izolacji w zależności od ceny za centymetr grubości,minimum 7 cm.Bez parapetów zewnętrznych.PS  ja mieszkam w Mulheim an der Ruhr ,może masz kontakt na tą stronę Niemiec? Pozdrawiam sergio.

melesz

Pismak

Miejsce:
Wysłany: 2011-05-04 21:37:05, Temat: Odp: styropian z imitacja cegly klinkierowej

Witam.
No to jeszcze lepiej jak mieszkasz na miejscu. Mozesz sam zadzwonic i dokladnie wypytac o wszystkie szczegoly. Strona do nich to www.boegerfassaden.de . Jak bedziesz po rozmowie, to daj znac co zalatwiles.

Pozdrawiam

sergio 7

Pismak

Miejsce:
Wysłany: 2011-05-24 22:11:31, Temat: Odp: styropian z imitacja cegly klinkierowej

Znalazłem przedstawiciela Boerger Fassade w Duisburgu,jeszcze się nie spotkałem ale to wkrótce.Dla zainteresowanych tematem,znalazłem jeszcze kilka firm ,które oferują inne proste i ładne elewacje,poszukam jeszcze ich przedstawicieli.Oto one: Dollken-Fassaden system, Zierer-fiberglass system,Vinylit PVC panele z wytłoczoną imitacją cegły,Cenexel -panele drewnopodobne ,wyglądaja jak deski elewacyjne.Pod te wszystkie systemy można stosować wełnę,styro lub pur.Są bardzo proste w montażu-stelaż drewniany.Pozdrawiam i zachęcam do zmian w myśleniu o elewacji domu.sergio

sergio 7

Pismak

Miejsce:
Wysłany: 2011-06-16 21:40:05, Temat: Odp: styropian z imitacja cegly klinkierowej

Witam,po jednej wizycie w Duisburgu otrzymałem konkretny kontakt do Boeger Fassade.Kolega zadzwonił tam ,poprosili o rysunki elewacji z oknami i podanie wszystkich wymiarów,to wszystko wysłalismy faxem.Wycenę przeprowadzono do mojego domu;
-pow. ścian bez pow. okien 166 m2
-nadproża   18 mb
- narożniki okien  43 mb
-narozniki domu  12 mb
-grubość systemu pianka PUR + klinkier = 80mm  (klinkier 17 mm)
-model cegły 6417.
 Następnego dnia otrzymałem wycenę;
 14 077,30 euro+ podatek 2 674,69 euro  =  16 751,99 euro
cena bez transportu i montażu.Podatek może być w całości zwrócony na granicy.A więc mamy teoretycznie 14 077,30 euro tj. przy dzisiejszym kursie ok. 4 zł za euro  56 309,20 zł.Czy drogo? może w porównaniu ze zwykłym ociepleniem styropianem tak. Ale klinkier to coś więcej starczy do końca naszego życia. Ok,dzięki za uwagę proszę o pytania ,chętnie odpowiem.
 Polska firma WEMA WENTA ,która rzekomo zajmuje się tym systemem nie odpowiada na maile i telefony.Więc nie polecam. Pozdrawiam z Zagłębia Ruhry Seweryn.

Samai

Złota rączka

Miejsce:
Wysłany: 2011-11-13 22:23:26, Temat: Odp: styropian z imitacja cegly klinkierowej

Nooo muszę przyznać, że faktycznie dosyć zadziwiająca również i dla mnie nowość, jeśli chodzi o materiały budowlane. Niedawno pierwszy raz to widziałem  i uważam, ze całkiem zgrabnie radzą sobie z tym na zachodzie...:)
1 2 3 4 / 4 wszystkich
Strona główna » Forum budujących - fazy budowy » Wykończenie z zewnątrz » Odp: styropian z imitacja cegly klinkier...